Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Smutný konec jedné Legendy ..aneb:"Hlavně že máme prachy, voe!"

To, na co jsme všichni čekali, konečně přišlo –Keřbent odehrál svůj poslední koncert. Vše proběhlo v sobotu 29.10.2005 v klubu Klamovka, místě pro tak tragický čin ponejvíce vhodném. Ale nepředbíhejme!!
Jako hosta si Keřbent zvolil kapelu Průtokový Ventil. Pokud si však Keřbent myslel, že PV bude jen jakýsi ubohý předskokan, který rozehřeje publikum před příchodem „velkých mistrů“, šeredně se přepočítal. Už během vystoupení PV bylo jasné, že naše keř-popová kapelka na své punkové kolegy dnes večer nebude stačit. Už dávno před začátkem hudební produkce onoho hosta totiž byli v prostorách zaplněného klubu k vidění motající se členové K-bentu vychloubající se počtem zkonzumovaných piv (obvykle signalizujíce 4-5 zdviženými prsty) a vykřikující chlapácká hesla. Na veškeré výtky reagoval kytarista Oušek slovy: „Hlavně že už máme prachy, voe!!“ Druhý kytarista (a zpěvák) Bredy jen spokojeně přikyvoval a počítal bankovky vybrané na vstupném. Klidně se tvářili i basák Řanda a bubeník Koubek (na jehož výkon stejně alkohol nemá žádný vliv). Když bych to měl shrnout -byl to opravdu smutný pohled, který mě naplňoval obavami ze samotného vystoupení..
Po skončení PV už se „naši hoši“ začali cpát na pódium. Většina diváku začala cítit puch ostudy, a proto společně s předkapelou raději opustila sál. Zůstali jen ti nejvěrnější a i pro ně bylo dost těžké vydržet To až do konce. Pokud někdo jen na chvíli doufal, že vše bude jinak a že by „to přeci jen mohlo vyjít“, ten ztratil ideály hned při první písni. Obvyklé keřbentí intro odstartovalo pomyslný pohřeb kdysi slavné legendy. Kvalita produkce klesala s každou písničkou a s ní se pod zem pomalu potápěla i pomyslná rakev s nápisem Keřbent. Herní nejistotou dnes neoplýval jen bubeník Koubek, tentokrát se přidal i zbytek kapely. Asi nejvíce zklamal kytarový mág Oushek, který pokaždé, když měl hrát sólo, nahodil překvapený výraz a tvářil se, že by na pódiu raději nebyl (zadělal si tím na odebrání titulu Bůh). Asi v polovině koncertu se ještě K-bent zmohl na poslední odpor a poslal do publika láhev rumu. Nápad to byl sice dobrý, ale alkohol v lahvi obsažený mohl jen s těží zakrýt výkon na pódiu předváděný. Basák Jan Kajda jen bezmocně mávl rukama a utrpení pokračovalo. Křeč se neuvolnila ani při kultovním hitu Knedlíky, jenž u fanoušků obvykle budí euforické nadšení. Definitivní vysvobození nakonec přinesl až zvukař, který ve 22,00 vtrhl na pódium a poslal Keřbent definitivně pod kytky. Pod závojem znechucení musel jen málokdo zatlačovat slzu.
Po koncertě opouštěli hudebníci šatnu se spokojeným výrazem na tváři. Oushek odmítl nabídky na rozhovor a odjel luxusním vozem do neznáma. Ostatní z kapely zamířili na bar, kde pokračovali v tom, co před vystoupením začali. Poprosil jsem Bredyho, jestli by mi nevrátil vstupné. Když mě odmítl, dal jsem si na protest jeden pomerančový džus a odešel jsem domů.

To je konec Keřbentu!
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 02.11.2005 16:11:06

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.87s.
webmaster: H42K