Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Praha-Berlin-Reykjavik

V Praze dne 21.9. 2005
1. zpráva Ústředního výboru 4.D (zn. důležité)

ve věci: maturitní ples upřesnění: šerpy-nápis


Vážené soudružky, vážení soudruzi,
(aneb chytrá řeč na úvod)

vzhledem k událostem posledních dnů jsem se rozhodl k Vám promluvit. Jelikož (na rozdíl od některých z nás) postrádám sklony k exhibicionismu a kabaretiérství, zvolil jsem vyjádření písemnou formou.
Jak jistě víte, v 1. pololetí poslední čtyřletky nás čeká maturitní ples. S hrdostí musím přiznat, že plán se nám zatím dařilo plnit na výbornou. Nebojím se tvrdit, že všechny soudružky i všichni soudruzi pracovali minimálně na 100%. Našli se však mezi námi i tací, kteří pracovali na 101 a více procent. Těm samozřejmě patří můj dík.
V posledních dnech však v souvislosti s maturitním plesem na naše dílo padá stín. Jako by se nad námi usadil nějaký temný mrak. Nebojte se však –já to tak nenechám! Rozhodl jsem se totiž, že i já sám přispěji svou troškou do mlýna společné práce! Nejprve k vám tedy chci promluvit ve věci nápisu na naší šerpě.
Jak jistě víte, v posledních dnech jsme na našich společných zasedáních o této věci vedli nemalé spory. Na začátek bych chtěl říct, soudruzi a soudružky, že jsem na vás hrdý! Společnými silami se nám podařilo vytlačit některá hloupá dovozová hesla, která bych na naší šerpě viděl opravdu nerad. Heslo, které se stalo prozatímním vítězem, má však k ideálu také daleko. Některým z nás se to možná nemusí líbit, ale přiznejme si, že je to tak. Mít na šerpě něco jako: „Zde mohla být vaše reklama!“ je sice na první pohled vtipné a některé jedince s nižším stupně inteligence by to mohlo přivést do extáze bouřlivého smíchu, ale já se ptám –je to skutečně to, co chceme? Opravdu chceme mít doma jako památku na maturitní ples šerpu s tímto nápisem?? Skutečně chceme dát přednost povrchnímu vtipu z košíku záchodového humoru??? Odpověď nemůže znít jinak než –ne!
Představa našeho kolektivu s touto šerpou na těle je pro mě natolik zničující, že se pokusím zabránit nejhoršímu a předkládám vám zde svůj vlastní návrh.

(k věci!):
Na šerpě si představuji tento nápis: Praha – Berlín – Reykjavík

Jistě, na první pohled vám ten nápis jistě připadá nesmyslný a chce se vám říct: „Co to, kruciš, má být?“ A to je, soudružky a soudruzi, přesně ono! Takto se totiž budou ptát i návštěvníci našeho plesu, až naše šerpy uvidí. Jedině takový nápis totiž dokáže na lidi svou magií zapůsobit. Teď se ale asi ptáte, jak jim na jejich otázky odpovíme. Věřte, že ti chytří se ptát nebudou. Pro ty ostatní tu však máme zcela jasná vysvětlení.

Praha –město, ve kterém většina z nás počala svou cestu za vzděláním, všichni jsme zde vykročili na trnitou stezku střední školy, proto všichni budeme na Prahu vždy vzpomínat. Praha, magické město plné krásy i moudrosti, v historii se nejednou stala cílem pro velké osobnosti světových dějin –ale tam kde oni končili, my teprve začínáme! Chápejme tedy Prahu jako pomyslný začátek cesty naším životem.

…a kráčíme dál…Berlín –Ja, ja, schöne Stadt! Německo i Čechy, bratři i nepřátelé, jednou kráčeli spolu držíce se za ruce, podruhé svázáni ostnatým drátem. Proč však právě Berlín? Pro odpověď nemusíme kráčet příliš daleko –stačí si jen vzpomenout na slavnou Berlínskou zeď, čáru mezi dobrem a zlem, svobodou a vězením, radostí a smutkem. Co tedy Berlín znamená na naší cestě? Nemůže to být nic jiného než, rozcestí či křižovatka –kterou stranu si v životě vybereme, jakou cestou se vydáme, zvolíme tu správnou variantu, …to už záleží jen na nás!

…a poslední krok….

Reykjavík –kouzelné město z bájného Islandu, který jako by v dnešním světě ani nemohl existovat –a přesto tu je!!! Ostrov pokrytý vulkány a ledovci, kus země, kde se protiklady přitahují, kde ze země stoupá pára a břehy omývá oceán. Ano, to je symbol cíle naší cesty. Záleží jen na nás, co se vám v páře z islandských trhlin zjeví, protože každý máme své cíle, které jsou rozdílné, ale všichni věříme, že jich dosáhneme!

..a teď to nejdůležitější:

Inu, naše cesta je tedy v Reykjavíku u konce. Nyní ale stojíme teprve na jejím začátku, a proto věřme, že z té stezky nespadneme dříve, než stačíme vykročit!
Znovu se tedy zamyslete, jaký nápis chcete mít na šerpě. Nejde tu jen o nápis, ale i o vás samotné a způsob vašeho myšlení Zapomeňte na prvoplánová řešení, i když jsou to většinou ta snadnější. Mohlo by se totiž jednou stát, že až dojdete na konec své cesty, místo epitafu vám na hrob vytesají reklamu...


(chytré zvolání na závěr): Soudruzi a soudružky, společně to zvládneme!!
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 15.11.2005 20:41:45

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.46s.
webmaster: H42K