Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Zlad - nový hudební fenomén


Zladko „Zlad“ Vladcik. Pro mnohé z Vás, věrných čtenářů Dveřní nástěnky, donedávna možná neznámá osobnost světového šoubyznysu, je jedním z mála inovativních hudebníků, kteří mají tendenci oživit hnijící vody evropských hitparád. Jeho hit „Elektronik-Supersonik“ ho proslavil nejprve po jeho rodné vlasti, Molvanii, a poté téměř po celém světě.

Zlad se stal internetovým fenoménem a to nejen proto, že jeho muzika je volně šířitelná (což je spíše negativní fakt, neboť organizace živící se distribucí hudebního materiálu prodělávají těžký kapitál a sám Zlad tím nahrává počítačovým pirátům - není pod ochranou OSA), ale také díky jedinečné hudební formě a jeho skladatelskému a hráčskému umu. Dokázal totiž skloubit neskloubitelné. Kdo jiný by se pokoušel mixovat tak diametrálně odlišné styly, jako je synthy-pop, disco, europop a techno? Odborník žasne, laik se diví. Martin Bincluk, britská popová hvězda, o tomto hudebním démonovi prohlásil: “Zlad je genius dnešní doby. Jeho muzika je neskutečně nadčasová a bude mít co říct i generacím, které teprve přijdou. Jeho revoluční postoj k distribuci hudby jistě dovede k zamyšlení mnohé hudební labely a hudební magnáty: ..“
Důvod, proč o něj doposud neprojevily zájem velká hudební vydavatelství, je prostý: Molvanie byla diskvalifikována z hudební soutěže Eurovisions poté, co byl Zlad v Istanbulu zadržen přepravní kontrolou na letišti a byl u něj nalezen pašovaný heroin a jiné omamné látky. Po krátkém soudním přelíčení byl však Zlad uznán nevinným vzhledem k jeho umělecké kariéře. Mohl vlastně mluvit o štěstí, i když mu tato procedura definitivně uzavřela dveře do většiny nahrávacích studií po celém světě. Již v této době byl velice dobře znám svou úžasnou vesmírnou vypalovačkou Elektronik-Supersonik.

V roce 2002 vyhrál soutěž Molvanian Pop-Idols, což je obdoba české Superstar. V přímém finálovém souboji se utkal s Obem Kuklopem, kterého porazil za kontraverzních okolností - Oba v den finále začalo neuvěřitelně škrabat v krku a dobrovolně odstoupil. Další poraženou, ve výsledku třetí, Ilnu Kocmizikovou, později angažoval jako svou zpěvačku a multiinstrumentalistku. Na soutěži Eurovisions se měl Zlad utkat s takovými hvězdami, jako jsou Kurt Nielsen (norská superstar a budoucí vítěz celého Eurovisions) nebo Aneta Langerová. Svůj názor na celou soutěž a na afektovanou porotu později vyjádřil svým druhým největším hitem - Anti-pop, kde celý pop-idol estabolishment personifikoval do papeže a sám v klipu vystupuje s obráceným křížem na krku.

Ještě nutno zmínit fakt, že Zlad těsně po svém vítězství založil kapelu Wow!, se kterou se bohužel těsně před prvním koncertem rozešel, protože údajně směřovala do poněkud jiných hudebních vod. I tento skandál zůstává nadále neobjasněn - všichni členové kapely se po rozpadu Wow! odebrali žit do rumunského pohoří Trascau.

Je vidět, že i taková malá zemička ve východní Evropě dokáže udělat díru do světa, pouze je škoda, že Zlad asi nikdy nevydá album, protože takoví mohykáni hudebního průmyslu, jako například Sony music/BMG nebo Universal music vykopali válečnou sekeru a jsou se Zladem na ostří nože. Škoda,škoda,věčná škoda...Interpunkční korektura provedena Samorostem + odkaz:
http://www.jetlagtravel.com/molvania/eurovision.html


Autor: 4.tankista a jeho pes

Naposledy změněno: 22.02.2006 16:08:22

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.21s.
webmaster: H42K