Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Božstvo vol.3 -rozhovor s Oushem-


OUSH: TAK TO CEJTIM.

Bylo to krásné zimní odpoledne, čerstvý sníh křupal pod nohama, ptáci se svým zpěvem loučili s odcházejícím rokem a obloha byla tak modrá jako snad ještě nikdy. A právě toho nádherného dne jsem vyrazil na smluvený rozhovor do kavárny Slavia. Když jsem cestou potkával tatínky nesoucí v podpaždí vánoční stromky, po těle se mi rozléval pocit štěstí mísící se s nervózním chvěním v konečcích prstů. Dnes mě totiž čekal rozhovor s Oushem, frontmanem populární skupiny Keřbent, miláčkem fanynek, opravdovým Bohem…

Jelikož je mým dobrým zvykem chodit všude dřív než včas, musel jsem na Oushe v kavárně chvíli čekat. Servírky si mě nevšímaly, a tak jsem měl čas rozjímat. U předem zamluveného stolku jsem se však dlouho nenudil. Brzy mě totiž ozářilo prudké světlo přicházející od vchodu. Bylo mi jasné, že je to On. Sluneční paprsky se odrážely od kabátu z tulení kůže (zřejmě důkaz posledních komerčních úspěchů kapely) a na levé ruce s leskly zlaté hodinky (zřejmě vypůjčené od druhého kytaristy).
„Hi man!“ byla jeho první slova, když jsme si vzájemně třásli rukama. Dřív než naše zadky usedly do kožených sedaček, rozhodl jsem se položit první otázku:

JAKUB.UCK: Kua Oushi, jak to děláš, že seš tak dobrej? Fanynky po tobě šílí-!
OUSH (trochu se začervená a jeho tvář se tak dostává do zajímavého kontrastu s bílým tulením kožichem): No, každopádně je to příjemné ..ale k čemu mi to je?
(naše zadky se boří do sedaček)
JAKUB.UCK: No, určitě už tě nějaká fanynka po koncertě oslovila…?
OUSH: To se mi ještě nestalo…
JAKUB.UCK: Kecy! Ale dobrá, změníme tedy téma..-je pro tebe v Keřbentu důležitější zábava nebo spíš hudební kvalita?
OUSH: Je to o tom, aby byla show (slovo „show“ vyslovuje s podivným americkým přízvukem). Ale chceme to podpořit dobrým hudebním základem. Musí to být prostě podloženo. Nějaká věc, která se rozvede…

V tuto chvíli nás přerušuje servírka ve slušivém kostýmku. Mě si nevšímá, takže Oush musí objednat pro nás pro oba. Chvíli se servírkou konverzuje a nakonec se jí podepisuje na pravou polovinu hrudníku. Teprve poté může rozhovor pokračovat:

JAKUB.UCK(naprosto ohromen scénkou se servírkou): Oushi! Ty jsi Bůh!
OUSH(spokojeně se tvářící): Mně to velice lichotí, ale nejsem zdaleka ten nejlepší a nechci se povyšovat nad ostatní. To, že to někdo říká, neznamená, že to tak je. Je to subjektivní dojem..
JAKUB.UCK: Je to subjektivní dojem tisíců fanoušků!!!!
OUSH: Tak je to subjektivní dojem víc lidí! Nikdy mě ještě nehodnotil opravdový profesionál!

obrázek

Opět nás přerušuje servírka, která přinesla Oushem objednané věci (a nejspíš i něco gratis přidala) a požaduje podpis i na levou část hrudníku. Všeho se jí dostává takže se zas můžu vrátit ke své práci:

JAKUB.UCK: A jaké jsou tedy tvé osobní ambice?
OUSH: Chtěl bych se zaměřit na hudbu, která mě ovlivnila, hard rock, najít si kvalitní spoluhráče..
JAKUB.UCK: A co budoucnost Keřbentu?
OUSH: No, je to moje taková… (dlouze se zamýšlí)…To byla kapela, se kterou jsem začínal…prvopočátek, naučila mě spoustu věcí, nabral jsem zkušenosti. Jsem rád jejím členem, protože jsou tam moji kamarádi.
JAKUB.UCK: No jo, ale co ta budoucnost??!
OUSH: No (opět se dlouze zamýšlí): S Keřbentem bych to viděl tak, že když budeme pracovat, tak jednou, za pár let, bychom mohli být úspěšní..
JAKUB.UCK: A co měl v tom případě znamenat váš nedávný (již naštěstí překonaný) konec kariéry?
OUSH: Zoufalost po koncertě na Klamovce, kde jsme nebyli spokojeni s výkonem a ztratili jsme naděje a rozhodli jsme se dát si pauzu, která však mohla být definitivní.
JAKUB.UCK: Takže fanoušci mohou být klidní, Keřbent pokračuje…?
OUSH: Ano.
JAKUB.UCK: I po maturitě?
OUSH: To bychom rádi, uvidíme. Když už jsme začali, měli bychom to dotáhnout..

obrázek

Následně náš rozhovor přerušuje Oushův odchod na toaletu. Chvíli po něm se na záchody nenápadně vytrácí i zmiňovaná servírka. Asi deset minut nervně popíjím předraženou kávu. Když je šálek prázdný, Oush se konečně vrací (chvíli na to ze dveří toalet vychází i servírka).

JAKUB.UCK (dělám, že se nic nestalo): A co takhle nějaká ta keřbentí deska –bude?
OUSH: Nemáme na to materiál ani technické vybavení, ale chtěli bychom využít nahrávacích studií jiných kapel.
JAKUB.UCK: Například?
OUSH: Například Vylitý Hyeny
JAKUB.UCK: Aha, a jak u vás probíhá tvorba nového materiálu?
OUSH: No prostě kdo s čim přijde. Ale jsme omezeni rytmickým doprovodem. Musíme na to holt brát ohled.
JAKUB.UCK: A jaké jsou tedy vše zdroje inspirace?

Servírka odnáší můj prázdný šálek a při tom se na Oushe významně podívá.

OUSH: Syrový punk!
JAKUB.UCK: A jak bys tedy hudbu Keřbentu charakterizoval?
OUSH: Melodický punk.
JAKUB.UCK: Takže už rušíte škatulku rock?!
OUSH: Držíme se základních věcí, ale chceme bavit a roztančit lidi. Rozhodně bychom potřebovali zpěvačku nebo zpěváka, kterej by dokázal hrát na klávesy, ale je hrozně těžký ho sehnat, protože oni to berou vážně a my máme plnou hlavu matury..
JAKUB.UCK: Hmmm, proč si teda myslíš, že vás někdo poslouchá, když to teď neberete vážně?
OUSH: Protože to není o hudbě ale o sešlosti kamarádů. Je to něco jako večírky s hudbou. Ty lidi tam nechodí kvůli hudbě. Tak to cejtim.

Následně před naším stolem začala stepovat zase naše známá servírka –tentokrát už ovšem bez svého slušivého kostýmku ale zato oblečená v civilu.
Oushek trochu znervózněl: „Heleď já už musím jít! Někdy to ještě doděláme“
Nikdy už jsme „to nedodělali“ –Oush odjel (nejspíše luxusním vozem zahraniční výroby) neznámo kam a já sem zamířil (sám) tramvají č.9 domů.
Ještě dlouho mnou zmítaly zvláštní emoce vyvolané tímto rozhovorem, který jako by se odehrál ve snu. Mluvil jsem se skutečným Bohem, který byl však plný lidských pocitů. Na ten rozhovor asi nikdy nezapomenu, stejně jako na jeho záda pokrytá tulením kožichem, do kterých se při odchodu zaryly černé drápy servírky..
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 26.01.2006 16:54:33

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.52s.
webmaster: H42K