Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Šílení /šťavnatá pozvánka do kina/


Česká kinematografická žumpa po nějaké době opět vyplavila film hodný DN. Limity amorality byly opět naplněny, a proto vám může být představeno nové dílo Jana Švankmajera:

ŠÍLENÍ
obrázek

Na plátna českých kin se přisál (filozofický) horor se všemi pokleslostmi žánru, který nenechá milovníka všeho bizarního chladným. Tímto filmem se horor vrací zpět ke svým původním hodnotám uvrhujíce současné módní horrory v trapné zapomnění. Vždyť už samotná předloha dodaná praotcem všeho morbidně šíleného (strachem překypujícího) Edgarem Alanem Poem slibuje, že se nebude jednat o příběh pohledných studentek, jenž jsou jedna po druhé masakrovány svým úchylným spolužákem. Naopak –ve filmu Šílení jsou totiž úchylní všichni, a proto by mohl každý masakrovat každého a nebylo by na tom vůbec nic divného. Zkušení sadisti však vědí, že masakr sám o sobě nevede k ničemu. Mnohem účinnější je mučení. Máme tu hned 13 stupňů mučení. Ono to tedy vlastně není mučení ale léčebná metoda. To víte, když vedete blázinec, musíte občas najít způsob jak potlačit tělo, které se příliš rozpíná na úkor duše –teprve pak budete vyléčeni. Nebo byste to snad udělali jinak? To byste blázny nechali jen tak pobíhat po blázinci a sami byste si šli užívat s pohlednou sestřičkou…?

obrázek

V průběhu filmu však na světlo pitevny vyhřeznou i mnohem zásadnější otázky –například: Existuje Bůh? –Zeptejte se Markýze de Sade, jenž stojíce na žebříku zatlouká zrezivělé hřeby do Kristova zdřevěnělého těla a křičí: „Tak přiznej, že jsi lhal!“ Kostel se otřásá v základech a křik polonahých dívek se ztrácí ve vlnách Markýzova šíleného smíchu…

obrázek

Zbývá už snad jen dodat, že celý snímek je skrz naskrz prolezlý šťavnatými kousky masa, které si žijí svým vlastním životem, šmejdí kde se dá a nedají vám ani na chvíli pokoj. Takhle vypadá oběd, který sám dostal hlad. Vás však chuť brzy přejde až k vám přistoupí dva pánové se svěrací kazajkou a… tak to už by snad stačilo, myslím, že po všem vyřčeném už vám je nejspíš stejně jasné, že tenhle film byste asi měli vidět. Buďte ale opatrní. S trochou štěstí by se vám totiž mohlo stát, že blázinec vedený doktorem Murlloppem vám připadne mnohem přijatelnější než ten, ve kterém sami žijete!!

obrázek
http://www.ceskatelevize.cz/specialy/sileni/
/info, fotky, plakát, trailer../

Autor: Fantomas

Naposledy změněno: 12.02.2006 10:26:36

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.23s.
webmaster: H42K