Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Olympiáda! ..a koho to zajímá?


Je to banální otázka: Koho dnes zajímá Olympiáda? Odpověď na ni je totiž ještě banálnější: Přece všechny! Všichni už jsme týdny dopředu masírováni médii, která nás pomalu připravují na tu velkou slávu, která už za 8,7,6,5,4..dní začne. Ještě se rychle podíváme na obrázky sportovců posedávajících v letištních halách, tipneme si kolik letos asi shrábneme medailí, okomentujeme složení hokejového týmu -a pak už TO přijde.
Na desítkách sportovišť začne mravenčení a sportovní komentátoři se ve svých studiích začnou při hrátkách s elektronickou tužkou svíjet blahem -konečně budou moci všem vyklopit ty poctivě naučené životopisy, statistiky a výkonnostní žebříčky. A koho to nezajímá, ten má smůlu, jen ať si klidně vypne televizi nebo přepne na jiný kanál. Kultura ani nic jiného teď nikoho stejně nezajímá, takže Olympiádě můžeme s čistým svědomím klidně věnovat celý druhý „alternativní“ kanál české (veřejnoprávní) televize. Všechno jde zkrátka stranou. Čas se na nějakou dobu zastaví.
Olympiáda to je zkrátka diktát, který všichni jakoby chceme. A je jedno, že tahle akce už dávno ztratila svůj význam jako symbol sjednocení, který jí kdysi dával skutečný smysl. Dnes už si při Olympiádě na tuto „společnou myšlenku“ nikdo nevzpomene a to dokonce ani ve chvíli, kdy je nám to mnohými připomínáno. Je tomu tak proto, že Olympiáda už pro nás tento význam prostě nemá, i když si to budeme sebevíc nalhávat. Olympijské koně už do svého závodu dávno zapřáhl komerční sektor, který si nedovolí riskovat, že by „nějaká myšlenka“ mohla zastínit jeho úlohu v celém tom velkém představení sledovaném milióny diváků. Je tedy alarmující, že je stále přikládána taková váha události, jejíž obsah už dávno vyprchal.
Co nám tedy z Olympiády zůstalo? Mnozí by řekli, že radost z výkonů sportovců, obzvláště těch „našich“. Ovšem i tyto výkony už ve světle dopingových afér pomalu ztrácejí svou hodnotu. Navíc spousta z nás „obyčejných“ dosahuje ve svých zaměstnáních podobně kvalitní práce (vždyť čím jiným než prací je dnes pro většinu vrcholových sportovců sport), ale rozhodně jim není věnovaná taková pozornost. Zdá se tedy, že ze slavných her už nám zbyl opravdu jen zvyk, který nás má ujistit, že je všechno pořádku. Dokud se totiž konají Olympijské hry, nemůže to s námi být přeci tak špatné. Realita je možná trochu jiná, ale když v televizi místo pořadů věnujících se této problematice běží non-stop přímé přenosy, tak to nikoho nezajímá.

obrázek
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 11.02.2006 16:21:17

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.91s.
webmaster: H42K