Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Smutný příběh zlatých rukou

Psal se rok 1999, nablýskaný silicoidní povrch čipu nVIDIA RIVA TNT poprvé spatřil světlo světa a nám chudým studentům spadla čelist.

Pro humanitní blok upřesním fakta. Tehdy se jednalo o zabijáka Voodoo 2, který operoval čísly jako 250 milionů texelů a 8 milionů trojúhelníků za sekundu, což jsou čísla opravdu úctyhodná a když jsme ještě přičetli HW podporu DVD, byl to kousek opravdu impresivní.

Za všechno mluví to, že Riva TNT je u nás stále nejlepší graf. kartou, kterou ministerstvo lásky dovolilo dovážet. Ale ejhle, pouze pár vyvolených má to štěstí a ukájí se doma v teple jejími 180 texely (M/s).

Ale já a on jsme si řekli, že nespravedlnost došla příliš blízko, a tak jsme založili tajnou továrnu, kde jsme vyvíjeli alternativní, někdy dokonce zcela neodpovídající prototypy výše zmíněného čipu. Jediná přijatelná surovina byla síra, pouze tu bylo možno extrahovat z papíroidních rohlíků (tou dobou naše jediná strava a stavební materiál). Vytvořit z ní čip nebyl problém, horší to bylo s konstrukcí. Byly jsme nuceni sáhnout po již existující platformě ve formě základní graf. desky, na kterou bychom náš čip implementovali. K tomu nám posloužila S3 Trio 64 se svou celuloidní plackou. Jelikož nikdo nikdy nepochopil, jak mohla tato karta vůbec fungovat, tak jsme také my raději nepátrali po detailech, proč k ní stačilo čip jednoduše přilepit lepící páskou a vše se bez sebemenších zádrhelů rozjelo.

Finální verzi jsme uvedli roku 2004 dne 23. v měsíci lednu, označili jsme jí naprosto shodně; RIVA TNT. Pro testování byl připraven kompjůtr, jehož parametry si dnes nikdo nepamatuje, jelikož nebyly udány v decimální soustavě, ba ani latinským písmem. V ulici K Vltavě, kde testování probíhalo, se tou dobou vyskytl nespočet nečekaných jevů, jako třeba: Že během 2 hodin stačil roztát všechen sníh, plískanici vypily 4 zběhlí čoklové, kteří nato hned zase zmrzli a po 5 minutách utekli do Kozolup. Prvních 16 minut se z počítačové skříně ozývaly žabí výlevy, které ustaly po zfialovění mlžného oparu, který se vyplazil ze šroubku, jímž byla Riva připoutána.

obrázekobrázek


Coby čert nechtěl, vysoké magnetické pole, které vzniklo asi 10m nad střechou, zachytilo ministerstvo pro válku. Byli jsme nuceni vykonat bleskový zátah a všechny důkazy zničit. To nebyl problém, Riva měla integrovaný - Detonator (tm) - modul (MEGATŘESK).

obrázek


A tak skončila naše nadějná budoucnost..
Naštěstí se dochoval video záznam posledních výdechů RIVY..

Pro spuštění: Natlačte myš na obrázek s molem, zmáčkněte myš na pravém uchu a volte play..Autor: samorost

Naposledy změněno: 26.02.2006 19:26:06

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.12s.
webmaster: H42K