Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Keř-pop nové generace

/Exoti pražských hvozdů opět povstanou, aby nechali vaše srdce obrůst mechem/

Jak titulek napovídá, je načase, aby se DN opět zmínila o své domácí kapele Keřbent. Potom, co naše nespoutaná banda vyplenila Guru, dobyla Podsklepeno a nechala lehnout popelem Klamovku, se chystá další z vystoupení této kultovní pražské skupiny. Jaký Keřbent se však fanouškům zjeví 17.března v klubu Velvet?

Ano, ač to někoho může překvapit, starý dobrý Keřbent přes zimu svlékl svůj vypelichaný kožich a s příchodem jara se objevuje ve zcela novém hávu. Jaký však je tento převlek? –prosycený kouřem a nasáklý alkoholem od pana Marola?, zvětralý a promrzlý pobytem v Koubkově zkušebně? nebo snad čistý a navoněný francouzskými parfémy dovezenými z Irské socialistické republiky? Na skutečnou odpověď si ještě budeme muset počkat. Nic nám však nebrání v tom, abychom hezky „po bulvárnu“ shrnuli všechna fakta (=fámy), které jak plazivý břečťan v posledních měsících obrůstaly náš Keřbent.

Asi nejzajímavější událost přišla ještě na sklonku minulého roku –K-bent se rozpadl. Nikdo si není zcela jist, jestli to bylo zapříčiněno tragickým výkonem na Klamovce nebo pocitem ekonomického zadostiučiní. V každém případě byl Keřbent mrtev. Je však možné, aby kapela z keře skutečně zanikla? –Samozřejmě že nic takového nepřipadalo v úvahu. Keřbent sice nepovstal jako bájný Fénix z popela, ale jeho ohnilé větve začaly pomalu obrůstat novými výhonky. Bylo víc než jisté, že agilní šlahouny brzy začnou olizovat chodidla našich nohou!

obrázek

Vše tedy začalo opětovným zprovozněním chodu celé kapely. Pan Marol důkladně zalil kořeny a na koruně hned začalo rašit zelené listí. Na stole se rázem objevila nabídka dalšího koncertu na Klamovce a skupina ji neváhala přijmout. A aby těch krásných věcí nebylo málo, na plesnivém keři vyrostl půvabný květ v podobě zpěvačky Pavlíny, jenž se ke kapele přidala v lednu 2006. Byla to vskutku událost a Keřbent během několika dnů získal desítky nových příznivců. Nic krásného však nemůže trvat věčně. Někdy to dokonce nemůže trvat ani chvíli. Zlé události následujících dnů předznamenal odchod Boha, kytaristy a duchovního myslitele Oushe. Kytarový virtuos přehodnotil své budoucí hudební směřování a jeho větev opustila keř. Vzduch byl v té době nasáklý fámami. Na dobré náladě nikomu nepřidalo ani zrušení koncertu na Klamovce odůvodněném nepřipraveností kapely. Jako náhrada byl připraven právě březnový koncert ve Velvetu. Toho už se však zpěvačka Pavlína neměla dočkat. Emocionálně vypjaté období plné tiskových prohlášeních vyvrcholilo jejím odchodem z kapely. Odchod byl samozřejmě provázen spoustou nechutných fám spojených zejména s kancem Bätmenem, které jsou však tak lživé a nechutné, že je i pod naši úroveň je jakkoliv komentovat. Naděje na vizuální obrodu Keřbentu byla tedy ztracena (nepomohla ani obměna kapelníkova účesu)…

obrázek

Keř je však silný a ani taková rána nezbořila jeho samorostí struktury. Díra v křoví byla rázem zacelena jedním z „bratrů“. Do kapely přišel kytarista Dejv, který proslul jako nejdivočejší fanoušek Keřbentu schopný v publiku rozpoutat naprosté vomitózní peklo. Hraním v kapele se mu splnil jeho sen.
Spekulovalo se i o příchodu trumpetisty Vojty. Ovšem vzhledem k jeho neschopnost přemístit trumpetu ze svého bytu do keřbentí zkušebny se tato varianta zjevila jako krajně nepravděpodobná.
Aby v tom byl pořádek -v K-bentu nadále působí vládce činelů Koubas a Jan Kajda hrající na vypůjčenou bassu (zdravíme Aničku!). V epicentru toho všeho je samozřejmě kapelník Braddey, jenž vytrvale kormidluje celou loď zrádnými vodami šoubyznysu. A jak se na situace na špičce keř-popové scény dívá právě on? „Koubas se zlepšil a s Kajdou jsem nadmíru spokojen.“ Působení nového člena se zatím obešlo bez komentáře. Jako perličku na závěr je třeba připomenout, že v kuloárech se hovoří o návratu legendárního Mlíkaře, který ještě kdysi, před svou emigrací do Irska, působil jako řidič, bodyguard, hostující zpěvák a imaginární hráč na balalajku v jedné osobě.

Inu, písmen už bylo zaseto více, než by bylo zapotřebí k vysázení keřové áleje, proto je třeba končit. Pravdu se asi dozvíme až 17.března, ale už teď je jisté, že ve Velvetu vystoupí zcela nový Keřbent s provětraným repertoárem, klávesovým překvapením a především s pořádnou dávkou poctivého keř-popu!

obrázek

Jelikož mi kapelník Braddey slíbil za zveřejnění tohoto „článku“ místo v kapele, můžete se těšit, že Keřbent vystoupí s novým klávesákem! Tak nezapomeňte -pátek 17.3. KLUB VELVET (+Vylitý Hyeny a Průtokový Ventil)!! VSTUP (asi) ZDARMA!!

www.kerbent.tk

(mediálním partnerem Keřbentu je www.dverninastenka.wz.cz)

Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 09.03.2006 18:02:37

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.21s.
webmaster: H42K