Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Febiofest 2006_1:


Vzhledem k blížícímu Febiofestu si DN jakožto alternativně-kulturní přehled dovoluje upozornit na pár vytříbených promítání, které v rámci této významné (nejen) filmové akce proběhnou. Na letošním Febiofestu je jako každý rok promítáno nesčetné množství kvalitních nekomerčních filmů, které povětšinou nejsou určeny pro široké divácké spektrum. Uvedu proto pár filmů, které dle mě obohatí nejednu lidskou duši prahnoucí po něčem nevšedním a zvláštním.


Zásadní věc, kterou musím zmínit, je filmová sekce Nový hudební film. Divák v ní bude seznamován postupně s největšími současnými umělci audiovizuální kultury a laptopové hudby. Tady je stručný přehled:


AGF + SUE.C: Mini Movies :

Hudební film vytvořený a sestřihaný ze záběrů různých měst, vše prokombinované pixelartem a digitálními médii, vlastními kresbami a grafikou, jako pocta postmodernímu světu, kde se veškeré aspekty života prolínají v jeden kašovitý celek. Hudební doprovod vytvořila Anty Greie, v žánru laptopvé muziky známá spíše pod pseudonymem AGF. Za svoje album Westernization Complete, kde propojuje elektronickou hudbu a moderní básnictví, dostala ocenění pro nejlepší album roku 2004 elektronické scény.Režii, scénář, kameru i střih obstarala Sue Constable. Nutno připomenout, že v rámci Febiofestu a elektronického festivalu berlínské elektronické scény vystoupí AGF a SUE.C 27.3. v divadle Archa.


EINSTURZENDE NEUBAUTEN: Pozemek

Mohykáni světového industriálu, berlínští EN, uskutečnili roku 2004 zajímavou akci. Do berlínského Paláce republiky, bývalé bašty komunistických sjezdů, bylo sezváno mnoho spoluúčinkujících, kteří společně s publikem tvořili zajímavě experimentální celek. Všichni dohromady vytvořili hudební experiment plný interakce umělců-aktérů a publika. Tak došlo například k rozehrání konstrukce paláce nebo extatickému bubnování na padesát kovových stolů. Také Alexander Hacke & Danielle de Picciotto s audiovizuální performancí The Cult of Cthulhu.vystoupí 27.3. od 20:00 hodin v divadle Archa.


FUNKSTÖRUNG: V izolaci

Funkstörung, kapela, která se v 90. letech zasadila výrazně o vývoj tzv. IDM (intelligent dance music), vyzvala světové umělce (Zeitguised, MK 12, Modm, Giraffentoast, Alain Delluc, Francois Chalet, Demontage a další), aby audiovizuálně zpracovali jejich písně. K celkovému dílu bylo přizváno mnoho jiných umělců elektronické hudební scény, například Nils Petter Molvaer (který mimo jiné vystoupí 3.4. v Praze) či Lou Rhodes.


LAURIE ANDERSON: Ukryti v horách

Podle vlastního scénáře natočila Laurie Anderson tento zvláštní, asi půlhodinový, film inspirovaný jejími 12 sny. Laurie patří k významným multimediálním umělcům umělcům 80. let a s hudbou k tomuto snímku jí pomáhal Antony ze skupiny Antony & The Johnsons, která roku 2005 dostala za své teskně zasněné album I am a bird now prestižní hudební cenu Mercury.


NORNOISE

Do tohoto semidokumentárního filmu se zapojili hudební umělci tvořící noise, tzn. hudbu tvořenou co největší hlukovou stěnou. Film je přímo nasycen kvalitní hudbou noise žánru, jmenujme například Masami Akitu, známého spíše pod jménem Merzbow, nebo norskou zpěvačku Maju Ratkje. Film se snaží najít odpovědi na to, co vedlo k vytvoření této zváštní hudební odrůdy, velice zvláštní formou jakéhosi hudebního interview.
THE TIGER LILLIES: Hory Šílenství

Velice zajímavé spojení rockově-dekadentních TTL s Alexandrem Hacke - baskytaristou Einsturzende Neubauten, vzdávající poctu zakladateli moderníhoo hororu H. P. Lovecraftovi. V jejich hudbě se objevují veškeré variace na soudobou scénu - od rocku přes industrial až po laptopovou elektroniku. Režisérkou snímku je Danielle de Piccioto, výrazná osobnost berlínského undergroundu.


TINDERSTICKS: Bareback

Kdo by neznal Tindesticks..jejich rozkladná, pomalá a náladová hudba dovedla za poslední desetiletí spousty lidí k pochybnostem o sobě samých. A nejinak je to i u Bareback. Netradiční hudební klipy, jejichž běžnou součástí není idealizovaný svět á-la současný trend pop-music, ale lidé v supermarketech nakupující prášky na praní nebo nerudní senioři, režíroval Martin Wallace.


pokračování příště...


ODKAZY:

www.febiofest.cz

Autor: 4.tankista a jeho pes

Naposledy změněno: 17.03.2006 14:10:01

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.61s.
webmaster: H42K