Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Trabant na Route 66


Už obal vám napoví, že vás čeká pekelná jízda –a tenhle příslib Anyway do puntíku splní. Když vložíte placku do přehrávače, nestihnete si ani zapnout bezpečností pásy, a už se řítíte plnou parou po hrbolatý dálnici. Ne, není to sice žádnej nablejskanej americkej bourák, spíš takovej oprejskanej trabant s raketovym pohonem, ale čím dýl v tý káře sedíte, tím víc si začínáte týhle mašiny vážit. Šlape jak švýcarský hodinky, ale nadělá při tom o dost větší bordel, občas zavrže, zaskřípe, sem tam upadne nějakej ten blatník a vejfuk taky tak divně rachotí, ale pořád vás žene dál a konec tý cesty je v nedohlednu. Krajina kolem se postupně mění a zjišťujete, že si to nevalíte jen po nějaký český „čtyřproudovce“, ale kalíte to po Route 66 -z dálky k vám doléhá zvuk foukací harmoniky, když sledujete jak slunce bělí kosti podél cesty, míjíte nevinný holky, co by hrozně chtěly svézt, ale o pár mil dál by vám vrazily kudlu do zad, je z vás frajer, kterej ale raději nikde moc nezastavuje, stal se z vás mrtvej hrdina …

obrázek
„Life is so easy so why can\'t I understand its rules“

Takže shrnuto a podtrženo, na Silver Rocket (deska vychází ve spolupráci s německým labelem More Noise Less Music records) nám zas vyšla deska, která stojí za to. Ondřej Ježek opět dokázal ušít zvuk na míru kapele –kytary řežou jak zrezivělý žiletky, na povrch se skrz palbu bicích dere hysterickej vokál a do toho všeho občas zavrže foukací harmonika nebo zahučej klávesy. Pokud jste uvažovali o tom, že punk by už mohl bejt mrtvej, Anyway vám ukážou jednu ze smysluplnejch cest z rakve ven. Skoro každá písnička na albu je hit, což se moc často nevídá, a mnozí by mohli Anyway takovej potenciál závidět. Tahle deska se prostě povedla a víc než úspěšně navázala na svého předchůdce Golf Club (Day After records)..

Co říct na závěr? Nemusíte bejt zrovna ortodoxní punkáči, aby se vám tohle album líbilo. Vždyť ani sami členové Anyway by možná svoji hudbu za punk neoznačili (nebo jo?). Na tom ale vůbec nezáleží. Je to prostě dobrá deska, která vás na pěkně dlouho zabaví a kterou stojí za to mít. Pokud mi nevěříte, třeba vás Anyway sami přesvědčí na některé z letních akcí (30.6. Strakonice, 1.7.České Budějovice, 15.7. Mighty Sounds, 21.7. Fluff fest, 29.7. SR Summer Six Six Six –Točník).

obrázek
„I hope it\'s not too late man,
to open my eyes and see another cowboy“

Tracklist:
1. Lost
2. Sick
3. A Man Who Stands In The Street With A Paperback Book In His Hand
4. Bar Song
5. Extinction
6. Love affairs
7. The Future
8. Cunny
9. I Feel Bad
10. Dirty Shoes
11. Dead Hero
12. In The City

www.anywaymusic.com (odtud jsou i fotky)
www.silver-rocket.org (tady si Dead End můžete objednat)
www.morenoiselessmusic.de

-------------------------------------
Coming very soon on DN:
Jožka „Johny“ Lipnik –on line sbírka básní: V kyselinách
Endstand –The time is now (recenze)
Oklahomo trio
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 05.06.2006 11:35:04

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.96s.
webmaster: H42K