Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Endstand – The Time Is Now


Pomalu nastal čas, aby čtenáři DN prošli osvětou i v oblasti hard core muziky. Začneme hezky pozvolna a vrhneme se na ENDSTAND, asi nejpopulárnější finskou hc bandu u nás, která právě vydává nové album.
Když se podíváte na jejich fotky, uvidíte partu ostrých hochů, ulízlý účesy, povětšinou černý hadry, pokérovaný ruce a ve tvářích drsné výrazy. Ale nebojte se, i když se vám to třeba nezdá, jsou to moc hodní a veselí kluci (navíc si nedokážu představit, že by chlapci s tak srandovními křestními jmény dokázali být zlí). Pocházejí z malého finského městečka Riihimäki a před deseti lety se tam začali pěkně nudit. Byli nezaměstnaný a neměli co dělat (něco jako kuci z Keřbentu, akorát už asi nechodili do školy), tak si založili kapelu. S tou kapelou pak dokázali odehrát nějakých 450 koncertů, asi desetkrát objeli Evropu, podívali se i do Japonska a kromě pár singlů a EP stihli vydat i čtyři „velký“ desky (tady už se paralela s naším Keřbentem rozchází).

obrázek
„Young hearts can not judge, what is wrong, what is right…“ (Right from the start)

V České republice jsou Endstand proslulí právě svými energickými koncerty s velkým nasazením, kterých u nás odehráli dobrou desítku (velkou část z nich na strahovské Sedmičce). Věřte, že pokud někdy zažijete nacpanej klub s Endstand na pódiu, jen tak na to nezapomenete. Zpěvák (a nepostradatelná část skupiny) Janne dokáže z úst plivat síru a hned nato kolem sebe šířit veselé úsměvy. A přesně taková je i muzika Endstand. Dvojice kytaristů (Mika a Tapsa) míchá ostré hc rify s punkovými melodiemi a zábavnými vyhrávkami a celé je to navíc zabaleno do rock’n’rollového feelingu. Kapelu tvoří ještě basák Joel a (už asi pátý) tradičně výborný bubeník Pekka. Všichni dohromady pak vytváří originální zvuk kapely, jehož nejčistší podobu je možné zaslechnout na, podle mnohých nejlepším, albu Never fall into silence, které vyšlo na českém labelu Day After records (stejně jako následující a předposlední album Burning Bridges).

obrázek
„Thanks to the people, who still are there, Respect to the people, who still care...“ (Sometimes…)

A jak to vypadá s kapelou nyní? Finové v novém roce (ke zklamání mnohých) „přerostli“ svůj starý label Day After a zakotvili u Lifeforce records. A právě tady vydávají svoje zbrusu nové album The time is now. Skeptické vize se naštěstí nenaplnily a Endstand nepotvrdili metalové tendence z minulé desky, ale spíše se tentokrát pohybují někde mezi dvěma posledními alby. Texty se opět drží v tradičních rovinách žánru (jedinec versus svět, životní hodnoty, ekologie…) včetně klišovité nostalgie v posledním kousku Sometimes dreams might come true (i když za těch 10 let mají Endstand na trochu té nostalgie přeci jen nárok…). Zkrátka pořád je to ta samá ryba, ale opět uvařená na jinej způsob, takže vám ani tentokrát nepřestane chutnat. Všem, kdo mají tuhle muziku rádi, nelze než doporučit –z The time si now rozhodně nebudete zklamaní, ten „Fire Inside“ tam totiž pořád je!

Tracklist:
1. Way Out
2. What ever it takes
3. King of drama
4. Counting the days
5. Right from the start
6. To feel alive
7. Lost balance
8. These scars won’t heal
9. Empty promises
10. Some dreams might come true


fotky jsou z doposud posledního strahovského koncertu a udělal je Auss (www.czechcore.cz)
www.dayafter.cz (tady můžete sehnat desky)
www.fireinsidemusic.com/endstand (oficiální stránky)
www.angerdesign.com (práce na obalech desek)
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 08.06.2006 16:45:46

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.92s.
webmaster: H42K