Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Familea Miranda + Lyssa, 14.6.2006, Praha - MetropolisA tak zas po nějaký dlouhý době máme děsný vedra, kočky před nim utíkaj a lidi vlastně taky. Taková ta vyprahlá atmosféra letního žijícího města se ospale táhne od východu k západu, od soumraku do úsvitu (i když v týhle noční době je přece jen trochu líp než za dne). A když si ještě vezmeme, jak dlouho bylo hnusný počasí, že skorem celej květen bylo všechno, jen ne teplo a příjemně, nemůžu si to lenošení na Míráku v parku vynachválit. Nik sLotr věděl přesně co dělal když si svou havajskou košili ani nezapínal (jak jsem TV Nova vděčný, že vůbec Vražedné pobřeží kdy dávala, teď jsem chodil dva dny po Praze s rozepnutou košilí a v sandálech). No a přesně to byl zase jednou den, kdy dospěl čas do tak mrtvého bodu, že jediným oživením mohl být buď koupák nebo koncert. Některým kolegům se to splnilo obojí, mně jenom jedno. A tak se vyrazilo v úterý 14. června 2006 na Familea Mirandu a na Lyssu.

Klub Metropolis kdesi na pražský Skalce byl název znějící dost exoticky, natožpak když jsem si představil, jak to na Skalce vypadá (kdysi dávno - asi před rokem - jsem tam skládal nějakou zkoušku z AJ – za rok se to tam vůbec nezměnilo, pozn. trochu mimo :). Chytrý pan taxikář mě hnedle informoval, kde že se nachází Donatellova ulice (jen tak pro zajímavost, hned vedle Michelangellovy), a pak už nic nebránilo téměř kompletnímu redakčnímu týmu DN (jakub.uck a vjtk se přidali později – samorost chyběl, zřejmě to toho dne přehnal se sluněním a šel léčit své zlé rány) dojít vyčistit hlavy a uši. Do klubu Metropolis se jde takovou strašně hezkou uličkou, kde právě před náma zdrhaly ty kočky, jak jsem na začátku popisoval. Potraviny Metropolis jsou totiž neuvěřitelně hezký místečko, leč mírně zapadlý...

Pivečko Bernard za lidovou cenu chutnalo moc dobře a za chvíli se už zevnitř ozývaly první tóny lyssácké basy. Jen škoda trochu potopenýho zpěvu a sem tam zvukových problémů, ale jinak pastva pro uši, ostatně jako vždycky. Lyssa hraje s nábojem, s chutí, baví je to a to je dobře, protože jinak by to nebyla Lyssa – extrémně živelný koncerty byly vždycky jejich vizitkou, jen si vzpomeňme na to, jak v září předskakovali Unsane, to byl kotel! A vzhledem k tomu, že jsem si Unsane dopřál ještě chvíli před začátkem koncertu, tak o to víc se mi Lyssa líbila. Vjtk říkal něco, jako že ho to nenadchlo, ale to bylo jistě způsobený dnem strávenym u vody na sluníčku a taky možná trochu tim, že při Neklidu se Lyssa tak trochu neshodla a moje oblíbený Stejně tě zabijem !!! bohužel nezaznělo, ale i tak je Lyssa prostě kult!

Tak sme dali druhý pivko a hned za chvíli začali hrát Chillani, kteří jsou na takovym menšim turné po českých luzích a hájích, na pohled hrozný sympaťáci. I když sem je už předtim párkrát slyšel, nějak extra mě neoslovili, ale koncertně to bylo fakt zběsilý. Strašně energicky vystupující kapelka, taky je to strašně bavilo, ani je nebralo mluvení s publikem, začali hned zhurta, z jejich kytar se do uhicovanýho klubu linuly melodie blahodárně působící jako ledová sprška a zchlazení, takže donutily člověka zase třást trochu hlavou a podupávat si do rytmu, což by bez tak svěží muziky v tak horkym klubu nešlo. Ale vážně jsem tou hlavou netřásl z chladu!!! (zpětnou dedukcí by mohlo dojít k interpretačnímu omylu). Prostě, mám-li to nějak shrnout, Familea Miranda byli jak meč v ohni, dokázali nastartovat lidi zničený po celym dnu strávenym v pražský výhni, a to se počítá.

Takže možná jen škoda, že jsem s sebou neměl foťák a nemohl udělat trochu toho dokumentačního matroše, stálo by to za to. No jo, ale všechno pryč...tak díky Stříbrný raketě za další přijemnej výlet...

www.silver-rocket.org
www.familiamiranda.cl

Autor: 4.tankista a jeho pes

Naposledy změněno: 14.06.2006 16:22:18

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.01s.
webmaster: H42K