Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Green Smatroll + DiscoBalls, 22.6.2006, klub007


Občas je potřeba, aby i posluchač divné, nepopulární a povětšinou těžce netaneční hudby vyrazil na něco veselejšího. Slovo dalo slovo, křest nového alba Green Smatroll, vstup prej zadarmo, a už stojím s kamarádem (Myslivcem) před sedmičkou. Počet lidí zevlujících kolem napovídá, že dusný večer bude ještě o něco dusnější. Nicméně panuje veselá atmosféra, v davu lze najít spoustu přátel (zdravím tvrdý jádro z Průtokovýho Ventilu) a s Myslivcem máme o čem debatovat (zdravím Myslivcovu sestru).
Ale dost už těch keců, zhruba kolem devátý se čas nachýlil, a tak nastala příležitost, aby se buran ze Smíchova šel mrknout, „co že je to jako to ska“. Jako čestní předskokani ten večer hráli mladí a neklidní DiscoBalls a rozhodně to nebyla nevděčná role. Naopak, publikum jim vytvořilo příjemnou atmosféru a skupina, se zpěvačkou Terezou v čele, si tak mohla od srdce užít své vystoupení. Dívčí hlas zpívající anglické texty se dobře poslouchal a i člověku, který tuhle hudbu normálně moc neposlouchá (=mně), jejich set celkem hezky uběhl. Takže příjemné překvapení hned na úvod.

obrázek

No a pak přišla řada na Green Smatroll. I když, jak už jsem řekl, se ve ska scéně nepohybuju, o týhle kapele jsem samozřejmě slyšel. A podle všech možných referencí jsem pochopil, že se asi jedná o českou špičku. Ok, byl jsem zvědavej. Přišli na pódium, bylo jich hodně a jejich nástrojů bylo snad ještě o něco víc, k tomu taky spousta hostů, lidi, co ještě postávali před klubem, se už dávno nahrnuli dovnitř, nastalo velký vedro (ehm, asi jak na Jamajce, abych držel styl..), no a Green Smatroll celou tu propletenou, dejchající, potící se a funící masu rozhejbali. To je samozřejmě docela dost dobrej kousek samo o sobě. Všichni se začali pohupovat, kynklat se ze strany na stranu, pohopsávat a především tancovat ..a pěkně si to užívali! Se zavilým netanečníkem to (samozřejmě) nic neudělalo, ne že bych nechtěl, ale když vaše srdce bije v nepravidelným rytmu, rozbitý v kusech zvuku, těžko donutíte vaše neohrabaný končetiny k synchronizovanému pohybu. Jo, to je asi důvod, proč moc neposlouchám ska, ale o to tady teď neběží. Čtvrteční večer mě bavil i tak, protože lidi, který tuhle hudbu dělaj a choděj na koncerty, mají svoji muziku od srdce rádi a dokážou si to užít, to se pozná a toho si i starej mrzout a netanečník cení. A to je i důvod, proč nelituju páteční vycházky na Strahov (a Myslivec snad taky ne), smíchovskej buran si zase jednou rozšířil obzory...

obrázek

http://greensmatroll.jahquita.com/
(odtud pocházejí i fotky, který mimochodem nejsou z týhle akce)

--------
comming very very soon on DN:
Nitro těžkne glycerínem (recenze comicsu)
Oklahomo trio (recenze +…)
Johny Lipnik: V kyselinách (poesie, voe!)
The Yellow Press: Comfortable Curses (recenze)
SRS 666 (preview?)
Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 28.06.2006 20:27:34

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.32s.
webmaster: H42K