Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Mighty Sounds - 4.rozměr


Nemám rád místa, kde je hodně lidí najednou, neposlouchám ska a nepodléhám davové euforii (tím mám na mysli takový to „everybody hands up in da eer!“), takže si říkám -sakra, co jsem tam vlastně chtěl dělat!!? –jo, chtělo to trochu odvahy vyrazit na festival zaměřený především na „skáčko“, když člověk tuhle hudbu zrovna nemusí. Tak proč jsem tam teda vlastně jel? Možná proto, že monster akce nazvaná Mighty Sounds není zas tak ortodoxním podnikem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pořadatelům se totiž do toho velkého „ska-punkového“ kotle podařilo přihodit spoustu kapel hrajících docela odlišné žánry, a když k tomu přidáte nějaké to divadlo, poesii a podobně, brzo zjistíte, že tenhle festival může stát za to. Navíc jsem tam jel se samýma kamarádama – hledačema známek punku, takže bylo jasný, že nuda nehrozí…

obrázek
Mighty Sounds -First Sounds...

Cesta byla sice na můj vkus trochu „hromadná“ (zejména na táborském nádraží připomínala spíš výjezd fotbalových fanoušků), ale uběhla rychle a za chvíli už jsme s pivem v ruce leželi na louce (což byla činnost, kterou někteří z nás provozovali po většinu zbývajícího času…). V klidu jsme postavili stan a pak už jsme mohli vyrazit za muzikou. Ti z nás, jenž vypadali příliš málo punkově (přeci jen –chtěli jsme zapadnout), mohli zajít do kousek od nás parkující dodávky „vypadáš skvěle“, ve které probíhala výroba prvotřídních punkerů. Stačilo jen zadat patřičné parametry (jestli máš na hlavě raději číro, nebo spíš takovej ten sexy rozcuchanej bordel, dáváš-li přednost nábojnicím, visacím zámkům či jen obyčejným řetězům a tak podobně…) a po opuštění dodávky je z tebe pankáč jako pěst!
Vyzbrojeni dobrou náladou jsme tedy vyrazili do areálu několika pódií. Abych řekl pravdu, hned na začátku mě zklamali kovové ploty (to není název žádné skupiny!) navíc hlídané bezpečnostní agenturou, které stály několik metrů před každou scénou. Co se dá dělat, na takovýchto velkých akcích to asi jinak nejde…
Dobrou náladu mi vrátila hned první kapela. DISCOBALLS jsem měl ještě v živé paměti z jejich posledního strahovského vystoupení a ani tentokrát jsem nebyl zklamaný. Opět jsem se dočkal vlny svěží muziky, která nenudí (sakra, to zní jak slogan z nějaký reklamy, ale líp to říct neumím).

obrázek
Discoballs –Young Blood In Czech Ska Veins …

Po Discoballs následovala nějaká estonská kapela (jméno po mně nechtějte), za jejichž hraní jsem si v klidu přečetl noviny. To odpoledne nám pak ještě zahráli GREEN SMATROLL. Po jejich setu už jsme se ale odebrali do „divadelního“ stanu (říkalo se mu Metropolis, ale to je fuk), kde měl vystoupit poeta Krchovský. Umělec se ovšem nedostavil, takže jsem to musel vzít na chvíli za něj (a kdo by to taky za těch deset tisíc nevzal!) a po drobném leč předstíraném ostýchání jsem se zapojil do improvizovaného čtení.
Následující hodiny se nesly spíše ve znamení motání se po areálu. Nakonec jsem skončil u POLEMIC, který taky fakt nemusím, ale zase je nutný přiznat, že při jejich vystoupení jsem se nenudil. Po nich už přišli (asi) velký hvězdy z ostrovů HOT KNIVES, kteří mi připadali vyloženě vtipní (v dobrém slova smyslu!). Jejich hudba podpořená velkoplošnými obrazovkami (kde pořád blikalo „ska-ska-ska“, asi aby všem jasný, o co jako jde…) byla doslova a do písmene sladká (použiji-li kamarádových slov) a mě prostě bavilo se na to dívat. Vytlemený zpěvák pobíhal s basou po pódiu a zcela evidentně mu ke štěstí nic nechybělo. Mně v tu chvíli ke štěstí chyběla jen rozhalená havajská košile, opálenej hrudník a doutník v koutku pusy (a samozřejmě nějaká hezká hráčka plážového volejbalu po mém boku..) Jestli někdy natočím seriál z prostředí písčitých pláží a opálených surfařů, rozhodně už vím, kdo mi k tomu bude dělat soundtrack.
Když Hot Knives dohráli věděl jsem, že je pravý čas jít s úsměvem na tváři do postýlky. DJové my sice ještě pár hodin hráli svoji sado-maso ukolébavku, ale i tak se mi podařilo nasbírat dost energie na zítřejší pekelný den.

obrázek
Hot Knives –keep smiling…

Sobotní dopoledne se neslo v duchu opalování, hledání rybníka a pití všeho tekutého.
Okolo půl šesté konečně přišel na řadu blok muziky, na kterou jsem se těšil. Nejprve jsem si ještě dal předkrm v podobě SESTER STEINOVÝCH a pak už hurá k oranžovému pódiu.

obrázek
Deverova chyba: bass-drum-bass, no problem …

Jako první na řadu přišla táborská DEVEROVA CHYBA. Nekompromisní sestava bass-drum-bass spustila a diváci se v následujících okamžicích stali svědky nevídaného hudebního dialogu dvou baskytar prokládaného údery do bicích. Okamžiky ze života protažený čtyřma strunama mě naprosto dostávaly a nezbývá než se těšit na nové album, které by snad mělo vyjít v následující čtvrtletce.
Jako další měli nastoupit Esgmeq, ale jelikož si chebští kovbojové dávali trochu načas (nabízí se šťavnatá polemika, jestli to byla náhoda nebo jen součást jejich vystoupení..) stihli jsem si ještě zaskočit na chvilku poesie pana KRCHVOSKÉHO (který teda nakonec dorazil) a těch pár minut strávených u poslechu jeho veršů pro mě bylo jedním z dalších vrcholů festivalu. Sakra, konečně zas jednou někdo pochopil, o čem to všechno je!

obrázek
Anyway: Dead Heroes in Dead End…

Pak už se vrhli se na pódium ANYWAY. „Paaadre, estoy perdiiino!“ zařval zpěvák Medvídek a kapela spustila svou pekelnou jízdu, kterou si můžete užít na jejich posledním albu Dead End (viz. DN: ). Hysterickej zpěv, foukací harmonika a jak zrezivělý žiletky ostrý kytary -pokud někdo nevěří, že punk ještě může bejt zajímavej, doporučuje si poslechnout tuhle desku. Právě z ní také pocházely téměř všechny pecky, které Anyway stihli zahrát. Zvuk tentokrát sice nebyl zrovna dokonalý, ale i tak Anyway patřili k tomu nejlepšímu, co jsem na festivalu viděl.
No a pak už se čas konečně nachýlil, ručička hodinek se pokřivila, sklo prasklo a na pódium nastoupili chebský sráčové (když teda použiji slova kytaristy Anyway) ESGMEQ.
S elegancí náhodných vrahů spustili první dávku své krutě pravdivé show a do pažby přidávali jeden zářez za druhým. Esgmeq pochopili, o čem je punk, řeknou vám tu krutou pravdu do očí a ještě se vám za to vysmějou. Ale možná si myslíte, že ještě máte šanci, že ještě máte čas, jenže jednoho dne se probudíte a nezbude vám než si říct: „Co se to, kurva, děje, umírám sám a bez naděje…“ a v tu se vám před očima objeví rozšklebený úsměv chlápka v bílém klobouku a slunečních brýlích a vy víte, že jste prohráli. Já sám nesnáším „davová šílenství“, ale když mě Esgmeq donutili řvát refrén „Nic se nestalo, nic se neděje…“, věděl jsem, že mě zas dostali (a za to je zbožňuju a proklínám zároveň!).

obrázek
Esgmeq: I Hate you – I Swear!

Totálně vysátej tímhle chebským komandem jsem ještě vydržel set poctivého „punkabilly“ pražských GANGNAILS, kteří si odehráli svoje, ale nepředvedli nic navíc, a pak už jsem musel jít do svého stanového orgonového akumulátoru trochu regenerovat.
Zpět jsme se vrátily až na mexickou skabandu PANTEÓN ROCOCÓ, kteří byli jednou z „hvězd“ festivalu. Bylo tam hrozně moc lidí a všichni skákali, tak jsem teda taky skákal, ale o hudbě týhle skupiny vám toho moc neřeknu, protože moje myšlenky tou dobou pluly v hustý mlze několik metrů nad pódiem a zabývali se docela jinýma věcma.
Po tomto ska úletu ovšem přišlo pohlazení na duši ( i když ta ruka, co mě hladila, byla omotaná ostnatým drátem), na oblíbeném oranžovém pódiu se totiž chystalo vystoupení LVMEN. Nezbývá než smeknout před pořadateli, že zrovna tuhle kapelu sem přivezli. Vystoupení Lvmen jsem ještě nikdy neměl tu čest zhlédnout, a i přesto, že jejich hudba není přímo můj šálek, byl jsem hodně zvědavej. To, co pak přišlo, ovšem předčilo všechna moje očekávání. Modře podsvícené pódium, v pozadí obrovský strom zanořený do mlhy, mizí a zase se objevuje, vše ostatní se noří do tmy, která je všude okolo vás…, na pódiu se objevuje několik siluet, ještě chvíle ticha a pak se ozývají první tóny… to, co jsem potom viděl, nejde slovy popsat, v pravý čas na pravém místě, neuvěřitelný vystoupení, navíc skvělý zvuk, plátno s projekcí –ještě teď mě mrazí v zádech. Řeknu jen, že když jsem jel na ten „pohodovej skáčkovej víkend“, nečekal jsem, že tam prožiju vlastní smrt a ještě kus svýho posmrtnýho života. Co dodat, jsou koncerty, který si skvěle užijete a jste spokojený, pak jsou ale i vystoupení, který vás chytnou za srdce, vyrvou vám ho z těla, a celý rozmašírovaný vám ho tam zase vrátěj, katarze, tohle byl jeden z nich…
Šťastná troska se odebrala do stanu.

obrázek
Lvmen: Instead Of Killing Time, Kill Yourself!

Neděla už pak byla spíš ve znamení předčasného odjezdu (no jo, pracovat se musí, jinak plán nebude splněn na 120%, navíc začaly přetejkat některý záchody...), takže za kulturou jsme vyrazili jen na chvíli a z toho, co jsem viděl, stojí za zmínku jen scénické čtení EL MISIONERIOS 2, které patřilo k jedněm z nejpovedenějších vystoupení v divadelním stanu vůbec.

Pak už ale nastal čas, aby si náš punkový oddíl sbalil stany a vyrazil směr vlak. Krysy opouštějí potápějící se loď. Ještě jsme narychlo vyhodnotili soutěž o největšího pankáče, udělili pár známek punku, trochu po sobě poklidili, poděkovali bohům za hezké počasí (a veganské burgry) a už jsme se sluncem v duši zamířili směr Praha. Kromě hudebních zážitků jsem si z Mighty Sounds odnesl i to, že když máš s sebou kupu přátel a k tomu hraje alespoň trocha hudby, co máš rád, i z relativně velkýho festivalu se dá udělat fajn večírek.

A co zbylo z tý známky punku? Jen proužek vypálenej kolem zápěstí a pár veselejch vzpomínek. Tak se chovejte slušně(!) a když byste náhodou měli nějakej problém, vševědoucí DJ KAYA vám jistě poradí…

obrázek
Dj Kaya –Cowboy From Your Dinning Room With 666 Beers In His Voice

Jinak samozřejmě omluva za fotky, které, až na výjimky, pochopitelně nejsou z dané akce, ale jinak to bohužel takhle rychle nešlo.

tady je pár odkazů na to nejlepší:
www.mightysounds.cz
www.discoballs.webz.cz
http://freedimension.cz/devchyba/
www.anywaymusic.com
http://www.silver-rocket.org/esgmeq/web/
www.lvmen.cz----------------------------------------------------------------
a jelikož v poslední době je málo času na aktualizace stránek, tady je několik typů na blížící se akce:
18.7. The101+Wollongong, klub 007 Strahov
28.7 - 30.7. Pódium (Flaming Cocks, Discoballs, Keřbent…)
29.7. SILVER ROCKET SUMMER SIX SIX SIX, hrad Točník
---------------------------------------------------------------
a ještě jedna zpráva -v následujících měsících by měla proběhnout tajná vernisáž mého nového tajného comicsu, uskuteční se to na tajemném místě v utajený čas (něco jako dřív czechtek), tak buďte \"online\", ať to neprošvihnete!Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 21.07.2006 20:00:15

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.38s.
webmaster: H42K