Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Atlantic Cable: Darwin Avenue

Atlantic Cable je v české UG scéně přeci jen o trochu známější, než byl před půl rokem, kdy tohle CD Darwin Avenue vycházelo. No a vzhledem k rostoucí popularitě tohohle hudebního uskupení (záměrně neuvádím kapely) jsem si řekl, že na tom asi něco musí být...Když pak nastal jeden srpnový podvečer a já se vracel z práce kolem Black Pointu (jednoho z mála míst, kde se tohle pohodový hudební nadělení dá zakoupit), už jsem se ani nerozmýšlel...A ačkoliv jsem k celému projektu přistupoval s jistou antipatií, danou především několika rozhovory s přáteli podobného hudebního cítění, muzika Atlantic Cable mě od prvního tónu nadchla.
Něco k složení? Kanaďan Tyson Cosby, který již delší dobu pobývá v matičce Praze a mimo jiné má HC kapelu (jenže teď si fakt nemůžu vzpomenout na jméno), se rozhodl, že dá dohromady multiinstrumentální hudební seskupení (to se psal rok 2004). Teď máme rok 2006 a AC mají první CD Darwin Avenue . Kdo všechno je tohohle členem netuším, postačí snad, že zde přesně cituji slova z jejich websites:

Darwin Avenue is a mult-instrumental collection of Prague indie musicians whose day jobs include set designer, programmer, archeology archivist, record distributor, 7th grader, logistics dispatcher, doctor, telephone repairman, hospital orderly, sociologist, spy, dog, computerchip engineer, and BBC radio broadcaster.“

obrázek

A asi už tohle samotné ukazuje, že rozhodně nepůjde o nějakou monotónní folkovou blbinu, kterou je schopný produkovat kdejaký nýmand, ale o pořádně pestrý poslech, kde slyšíme kromě sugestivního, moderně folkově laděného zpěvu, i decentně naboostrovanou elektriku, trubku a prapodivné pazvuky, všechno propojené akustickou kytarou páně Cosbyho. Hned druhá písnička na albu se sakra zajímavým názvem Space station MIR je sakra, sakra zajímavá, až ve mně probouzí jakési nostalgické linky, podobně jako poslech Iron and Wine kdesi na chatě uprostřed zasněžených kopců během dlouhé a tuhé zimy, kdy si svlíknu tlustou péřovku a jen ve vlněném roláku rozdělám v krbu, aby se teplota uvnitř zvedla o pár stupňů, dám si pravou skotskou whisky a pustim si Our Endless Numbered Days. Ale ne že u takových zasněných nálad zůstanu, Darwin Avenue je tak pocitově bohatá jako povolání členů kapely. Darwin Avenue je ulice, na které se setkávají všechny proudy všeho, kde nic není absolutní a konečné, Darwin Avenue se táhne celou Prahou daleko na západ, pod vrcholy Skalistých hor, a pak zpátky do Irska a do Prahy a ještě dál na východ, bez limitu. Záleží jen na otevřenosti a chuti posluchače nechat se vézt po vlnách Atlantiku...znovu do Irska? Tady bych vážně vytkl jen jedinou věcičku, která je téměř nepodstatná, ale pořád se mi dere na mozek: neslyšel jsem to někde? Právě inspirace současnými post-folkovými hudebníky je více než patrná – mimo právě zmiňovaných Iron And Wine třeba i Devendra Banhartem. Ale na druhou stranu je potřeba vypíchnout paradoxně ten samý fakt i jako „pro“, protože je to asi první kapela vznikající na české půdě, která se dokázala zařadit do světového hudebního dění a možná jí i na dlouho zůstane.
Když k celku přidám ještě úžasný DIY obal právě od Tysona Cosbyho, není co řešit, Atlantic Cable je zkrátka sázka na jistotu...


www.atlantic-cable.org...official web
www.starcastic.cz...records and distribution in CZ


Autor: 4.tankista a jeho pes

Naposledy změněno: 08.08.2006 20:18:31

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.64s.
webmaster: H42K