Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
Inteligentní dům Kobra

Inteligentní dům je dnes aktuální téma a náš spolek má tu čest jeden takový systém zakoušet na vlastní kůži v našich kancelářích.

Konkrétně jsme zvolili český systém pro řízení budov/domácností/kanceláří. Inteligentní řízení Kobra je jedno z mála, které se specializuje na řízení věcí, které opravdu využijete každý den.

U nás je to zejména nakládání s teplem - zónové řízení teplot v kancelářích, komplexní ovládání žaluzií, a výtečně zvládnuté řízení všech zařízení a technologie v naší administrativní budově, zejména pak tedy strojovna obstarávající teplo a vzduchotechniku.

Jako zdroje tepla máme nainstalována dvě tepelná čerpadla o výkonech 24kW typ vzduch-voda, v létě se o teplo starají solární teplovodní panely s plochou 20m čtverečních. Teplo se uchovává v 2000 litrové akumulační nádrži, ze které je dále používáno jak na topení tak na přípravu TUV. Kobra se o toto vše opravdu s elegancí stará a my zaměstanci máme možnost sledovat aktuální výkony či spotřeby přímo na obrazovce v zasedací místnost, je možné se připojit i z pracovních počítačů. Velice dobře to podporuje naší EKO image.

Skutečná úspore je ohromující, původně jsme měli spotřebu tepla kolem 120 MWh za rok s plynovým vytápěním, nyní jsme na 46 MWh. Zásluhu mají zajisté teplná čerpadla, která nám dle statistik Kobry ukazují K faktor kolem 2,8 v průměru za rok. První rok jsme neměli zónové vytápění, spotřeba byla kolem 70 MWh, čili má na úspory opravdu velký vliv, jak je s teplem nakládáno.

Ačkoliv jsme nevěděli, co máme od systému očekávat, šikovné české ručičky nás vyvedli z omylu. V poměru cena/výkon jsme si nemohli přát víc.

Za cenu které lze těžko konkurovat jsme dostali otevřený systém, kterým do budoucna plánujeme řídit i jiné věci (např. hlídání serverovny).

O další zkušenosti se chystáme podělit již brzy.

Podívejte se na www.ikobra.com

Ghoulord

Dveřní nástěnka

Autor: samorost

Naposledy změněno: 17.03.2012 20:09:20

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.88s.
webmaster: H42K