Dveřní nástěnka

Dveřní nástěnka

Hoši, něco tady s tím musíme vohnout..

::Dveřní nástěnka::
INdoor
OUTdoor
..co se dveřmi neprotáhlo
Diskuze
Strojovna
..klíčová dírka
Odkazy
..do pekla
Honzíkov
..do většího pekla
reklama
..smrdí

Stav pantů:

DN nevyhovuje ničemu a nikomu, natož nějakým standartům..


*
Klika
DN proti napadání médií a novinářů v ČR


Zdravím čtenáře Dveřní nástěnky,
naše stránky jsou tu především proto, aby vás pobavily. Výjimečně ovšem nastanou i chvíle, kdy je nutné, abychom se vyjádřili i k vážnějším tématům. Takový okamžik nastal i nyní.
DN je sice jen bezvýznamným internetovým plátkem s mizivou návštěvností, přesto teď cítím povinnost zastat se některých našich „kolegů“ (byť to slovo zní směšně), kteří stejně jako my poskytují ostatním lidem přes média své názory. Prostřednictvím DN bych chtěl vyjádřit pánům Komárkovi, Steigerwaldovi, Kmentovi a Tunovi svou podporu. V sobotu večer byli totiž tito novináři v přímém přenosu České televize jmenovitě napadeni panem Paroubkem a byli označeni za žoldnéře ODS. Jelikož pan Paroubek veřejně nepředložil žádné důkazy o tom, že by výše jmenovaní pobírali od Občanské demokratické strany nějaký „žold“(nebo alespoň já jsem předložení žádných takových důkazů nezaznamenal), nelze si danou situaci vysvětlit jinak, než že pan Paroubek pouze nesouhlasil s jejich názorem. V takovém případě je ovšem podle mě zcela nepřípustné, aby veřejný činitel (Paroubek v té době ještě stále vykonával funkci premiéra ČR) útočil na občany, jenž svobodně vyjadřují svůj názor.
Dále bych chtěl zdůraznit svůj nesouhlas s napadením veřejnoprávní televize, která měla údajně taktéž vést kampaň proti ČSSD. Ani v tomto případě jsem nezaznamenal předložení jakýchkoliv důkazů. Zpravodajství a předvolební servis naší veřejnoprávní televize jsem sledoval poměrně pravidelně a vždy jsem se setkal se snahou o objektivitu. Toto vyjádření pana Paroubka tedy na mě působí jako pokus o znehodnocení práce desítek či stovek lidí a snaha o vytvoření tlaku na naše veřejnoprávní média. Navíc je naprosto nemyslitelné, aby politik takto hodnotil, zda média dělají svou práci dobře či špatně. Ve vší úctě k panu Paroubkovi, tato funkce mu nepřísluší.
Dále musím nesouhlasit se způsobem, jakým pan Paroubek přistoupil k samotnému výsledku voleb do dolní komory Parlamentu České republiky. V demokratické společnosti je naprosto nepřípustné, aby někdo těsně po skončení voleb skrz média vyhrožoval (a ta slova mi zněla jako výhružka) prezidentovi země a nepřímo mu tím naznačoval jakým způsobem má postupovat (respektive nepostupovat) při jmenování kandidáta na nového premiéra.
Toto „prohlášení“ činím zejména proto, že jej neučinili jiní, kteří jsou k tomuto kroku povolanější než já. Je například velmi smutné, že se Česká televize doposud nezastala svých kolegů, čemuž se ovšem nelze divit, když dokonce nebránila ani sama sebe. Tato situace je alarmující a jen dokazuje, že naše veřejnoprávní televize je pod tlakem politiků.
Čeho tedy chci tímto dosáhnout? Především toho, aby se v souvislosti s Paroubkovým prohlášením zmiňovala i tato mnou jmenovaná fakta. Nenechme pod Paroubkovou výhružkou podání stížnosti ohledně regulérnosti voleb zaniknout další skutečnosti, které předseda ČSSD zmínil a které jsou minimálně stejně závažné. Věřím tedy, že nebudu jediný, koho tyto skutečnosti nenechají klidným. Doufám totiž, že urážení a napadání médií, která můžeme považovat za pomyslný „čtvrtý podpůrný sloup demokracie“ či za „zrcadlo“ naši společnosti, se ještě v České republice nestalo něčím běžným (ani pro média samotná). Snad dění v ostatních českých médiích v příštích dnech moje obavy nepotvrdí.


Pokud Vy, naši čtenáři, máte zájem o prezentaci vlastního názoru na toto téma, kontaktujte nás, případně je vám k dispozici naše Diskuze.

jakub.uck
buck.dich@email.cz

Autor: jakub.uck

Naposledy změněno: 04.06.2006 15:14:51

Vyhledávání na DN:

Anketa:

Stisky kliky:

CZilla - Lokalizace, podpora a propagace projektu Mozilla.org. Get Firefox!
Dveřní nástěnka ®, ver.0.70 beta, © 2006, stránka vygenerována za: 0.46s.
webmaster: H42K